Ikona Sygnanet

Sygnanet

Image

Z Sygnanet korzystają setki firm i instytucji. Od banków, instytucji finansowych i pośredników płatności, przez uczelnie i urzędy, po firmy produkcyjne i technologiczne. To uniwersalny system odpowiedni dla każdej branży.

Sygnanet jest częścią spółki technologicznej Specfile Project. Mamy duże doświadczenie w branży cyberbezpieczeństwa. Od ponad 20 lat z sukcesami tworzymy narzędzia internetowe służące milionom Polaków na co dzień. Jesteśmy pomysłodawcami i twórcami m.in. takich serwisów jak Przelewy24, Bilety24, SpecPrawnik czy Specfile.

Rozwijany przez nas od kliku lat serwis specfile.pl szyfrujący pliki użytkownika i udostępniający je innym użytkownikom w oparciu o algorytmy klucza prywatnego i publicznego stał się dla nas inspiracją do powstania Sygnanet.

Opanowanie technologii szyfrowania przez przeglądarkę otworzyło przed nami nowe możliwości. Dzięki tej rewolucyjnej metodzie szyfrowane i odszyfrowywane pliki nie opuszczają komputera użytkownika, a do serwera i do odbiorcy przekazywane są wyłącznie pliki w postaci zaszyfrowanej. Dzięki temu dajemy Państwu gwarancję, że przekazane przez sygnalistę zgłoszenie i załączniki pozostają prawdziwie poufne i ma do nich dostęp tylko osoba upoważniona, nie dostawca oprogramowania.

Jeśli przyjrzycie się istniejącym serwisom, które mówią o szyfrowaniu plików dla użytkownika, robią to zwykle po przekazaniu tych plików na taki serwer. Jeśli nawet plik przekazywany jest przez kanał szyfrowany, to nie zmienia to faktu, że docierają do serwera w postaci jawnej. Żadne zapewnienia o niemożności ich przejęcia w tej postaci na serwerze nie powinny nas uspokajać.

Dysponując naszą technologią szyfrowania oraz wykorzystując duże doświadczenie i wiedzę o procesach zachodzących w sieciach internetowych (zwłaszcza w celu uzyskiwania anonimowości kontaktów) stworzyliśmy serwis niezwykle bezpieczny (a nawet opcjonalnie anonimowy), nie mający sobie równych pod tym względem z aktualną konkurencją.

W odróżnieniu też od podobnych serwisów piszemy dokładnie o każdym rozwiązaniu zastosowanym w naszym serwisie dla osiągnięcia tych dwóch głównych celów: zapewnienia sygnaliście bezpieczeństwa i anonimowości, by każdy użytkownik naszego serwisu mógł porównać te rozwiązania z innymi, a jeśli (najczęściej) nie są opisane – wymagać takich szczegółów.

Zespół Sygnanet
Kasia Abramowicz
Radca prawny
Katarzyna Abramowicz

Radczyni prawna z wieloletnim doświadczeniem w agencjach rządowych oraz w sektorze prywatnym. Była przedstawicielką KIRP w Brukseli. Współtwórczyni serwisów Bilety24, Przelewy24, Specprawnik, odUslug, Specfile, Sygnanet. Prelegentka największych konferencji w Polsce związanych z tematyką prawniczą i nowymi technologiami. Laureatka StartUp Europe Awards 2017, Kreatywny 2017, Startup SITO 2019. Pierwsze kroki w biznesie internetowym stawiała w 1998 roku zakładając wraz z ojcem spółkę DialCom, a następnie DialCom24.

Zbigniew Abramowicz
Kierownik projektu, informatyk
Zbigniew Abramowicz

Informatyk, absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, projektant i programista informatycznych systemów dowodzenia w Wojskach Lotniczych (1972-1990), systemu wymiany informacji dla Polskiej Agencji Prasowej (1992), założyciel spółki DialCom (1994-2003) – jednej z pierwszych spółek komercyjnych udostępniających strony i pocztę internetową dla firm, pomysłodawca i założyciel znanych komercyjnych serwisów internetowych w Polsce, takich jak: Przelewy24, Bilety24, Box24, 3Gry, Specprawnik, Specfile, odUslug, Sygnanet.

Dodajmy, że serwis Specfile.pl, współpracujący z Sygnanet.pl, jest zdobywcą kliku znaczących nagród i wyróżnień:

logo beta 2019
logo STARTUP EUROPE AWARDS 2017
logo impact fintech '17
logo CYBERSEC
logo ENTERPRiSE FORUM POLAND