Ikona Sygnanet

Sygnanet

Image

Od kilku lat rozwijamy serwis (specfile.pl) szyfrujący pliki użytkownika i udostępniający je innym użytkownikom w oparciu o algorytmy klucza prywatnego i publicznego.

Aktualnie, gdy opanowaliśmy technologię takiego szyfrowania przez przeglądarkę, czyli bez potrzeby użycia specjalizowanej aplikacji, powstały zupełnie nowe możliwości stosowania szyfrowania i udostępniania dokumentów.

Serwis Sygnanet jest właśnie przykładem wykorzystania tej rewolucyjnej metody szyfrowania przez przeglądarkę, w której szyfrowane i odszyfrowywane pliki nie opuszczają komputera użytkownika a do serwera i do odbiorcy przekazywane są wyłącznie pliki w postaci zaszyfrowanej.

Jeśli przyjrzycie się istniejącym serwisom, które mówią o szyfrowaniu plików dla użytkownika, robią to zwykle po przekazaniu tych plików na taki serwer. Jeśli nawet plik przekazywany jest przez kanał szyfrowany, to nie zmienia to faktu, że docierają do serwera w postaci jawnej. Żadne zapewnienia o niemożności ich przejęcia w tej postaci na serwerze nie powinny nas uspokajać.

Dysponując naszą technologią szyfrowania oraz wykorzystując duże doświadczenie i wiedzę o procesach zachodzących w sieciach internetowych (zwłaszcza w celu uzyskiwania anonimowości kontaktów) stworzyliśmy serwis niezwykle bezpieczny i anonimowy, nie mający sobie równych pod tym względem z aktualną konkurencją.

W odróżnieniu też od podobnych serwisów piszemy dokładnie o każdym rozwiązaniu zastosowanym w naszym serwisie dla osiągnięcia tych dwóch głównych celów: zapewnienia sygnaliście bezpieczeństwa i anonimowości, by każdy użytkownik naszego serwisu mógł porównać te rozwiązania z innymi, a jeśli (najczęściej) nie są opisane – wymagać takich szczegółów.

Zespół Sygnanet
Kasia Abramowicz
Radca prawny
Katarzyna Abramowicz

Radczyni prawna z wieloletnim doświadczeniem w agencjach rządowych oraz w sektorze prywatnym. Była przedstawicielką KIRP w Brukseli. Współtwórczyni serwisów Bilety24, Przelewy24, Specprawnik, odUslug, Specfile, Sygnanet. Prelegentka największych konferencji w Polsce związanych z tematyką prawniczą i nowymi technologiami. Laureatka StartUp Europe Awards 2017, Kreatywny 2017, Startup SITO 2019. Pierwsze kroki w biznesie internetowym stawiała w 1998 roku zakładając wraz z ojcem spółkę DialCom, a następnie DialCom24.

Zbigniew Abramowicz
Kierownik projektu, informatyk
Zbigniew Abramowicz

Informatyk, absolwent Wydziału Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej, projektant i programista informatycznych systemów dowodzenia w Wojskach Lotniczych (1972-1990), systemu wymiany informacji dla Polskiej Agencji Prasowej (1992), założyciel spółki DialCom (1994-2003) – jednej z pierwszych spółek komercyjnych udostępniających strony i pocztę internetową dla firm, pomysłodawca i założyciel znanych komercyjnych serwisów internetowych w Polsce, takich jak: Przelewy24, Bilety24, Box24, 3Gry, Specprawnik, Specfile, odUslug, Sygnanet.

Dariusz Adamczyk
Programista, projektant
Dariusz Adamczyk

Absolwent Politechniki Zielonogórskiej - kierunek inżynieria komputerowa. Od początku pracy zawodowej zafascynowany multimediami. Jako pracownik agencji reklamowych tworzył rozwiązania między innymi dla takich firm jak: Apart, Bayer Cropscience, BCC Sp. z o.o., Filharmonia Poznańska, Canal+ Cyfrowy Sp z o.o., WZB Milenium, VOX Meble. Współzałożyciel: Satmania Sp. z o.o., Sunrise System Sp. z o.o.
Obecnie projektant - programista Sygnanet.

Dodajmy, że serwis Specfile.pl, współpracujący z Sygnanet.pl, jest zdobywcą kliku znaczących nagród i wyróżnień:

logo beta 2019
logo STARTUP EUROPE AWARDS 2017
logo impact fintech '17
logo CYBERSEC
logo ENTERPRiSE FORUM POLAND